Accessori

TT2 FAST PLAKA AÇMA SİSTEMİ

Kek Boşaltma süresi, üretim döngüsünde ölü bir zamandır, dolayısıyla açma ne kadar hızlı olursa tasarruf o kadar fazla olur. TT2 Fast, piyasadaki en hızlı açma sistemidir.

Bu sistem 50’den fazla plaka içeren filtre preslerine kurulur ve kekleri 2 dakikadan daha az bir sürede 100 plaka ve 4 dakikadan daha kısa bir sürede 200 plaka için deşarj edebilir. Temel olarak, plaka paketini açmak için çekmeye başlayan özel oledynamic pistonlar tarafından hareket ettirilen her bir taraftaki bir çelik çubuk boyunca çalışır.

TT çubuğunda, amacı levhanın özel TT sapına takılan metal kilidi kaldırmak olan başka bir piston var. Anti-crossing sistemi, plakaların kusursuz şekilde hizalanmasından kaynaklanabilecek olası hasarı önler.

tt2

SARSINTI PİSTONLARI

Sarsıntı Pistonları sistemi sayesinde Matec, keklerin plakalardan mükemmel şekilde boşaltılmasını garanti eder. Bir miktar çamurun yine de plakalara yapışmaması için plakaları otomatik olarak sallar.

Bu, makine için çok tehlikeli olabilir ve piston, filtre paketini kapattığında bir sonraki filtreleme işlemi sırasında plakaların kırılmasına neden olabilir. Titreşim pistonları sistemi düşük güç tüketimini de garanti eder, çünkü plakaları sallayan pistonlar pnömatik olanlardır.

GERÇEK YIKAMA

Filtre presi, plakalar ve bezlerin yıknması için otomatik bir yıkama sistemi ile donatılabilir. Sistem, filtre presinin çamur besleme tarafındaki bir valf ve bir boru sisteminden ve her bir plakadaki boşaltma valflerinden oluşur.

Besleme pompası, artık çamuru yıkamak için temiz su gönderir. Sistem plakaları 20 şer adetlik paket halinde yıkar. Yıkama döngüsünün frekansı operatör panelinden ayarlanır.

CEKIRDEK UFLEME

Çekirdek üfleme sistemi, levhaların içinden difüzyon borusunda kalan merkezi besleme artık sıvı çamurunu temizlemek için tasarlanmış bir sistemdir.

Üfleme, filtrasyon döngüsü sona erdiğinde ancak kek boşalmadan önce meydana gelir.

Özel bir valf sistemi, üflenen çamurun çamur besleme pompasını atlamasını ve tekrar çamur homojenizatör tankına boşaltılmasını sağlar.

KEK KURUTUCU

Kek kurutma sistemi, filtre presine hava enjekte edilerek keklerin artık nemini azaltmak için kurulur. Hava kekleri kurutur ve drenaj sisteminden boşaltılır.

DAMLAMA TAVALARI

Damlama Tavası Sistemi, halihazırda boşaltılan çamur keklerine suyun damlamasını önlemek için tasarlanmış bir sistemdir.

Otomatik olarak çalışır ve PLC tarafından kontrol edilir ve özel bir motor / dişli kutusu sistemi tarafından hareket ettirilir.

Tepsi, filtreleme döngüsü sırasında filtre presinin altına yerleştirilir ve kek presinin boşaltılması için filtre presinin açılmasıyla birlikte kaydırılır.

KEK YIKAMA SİSTEMİ

Kimyasal içeriği olan özel çamur yıkama için kapalı devre yıkama sistemi.

Genellikle membran plaka sistemi ile birlikte çalışır, kekler boşaltılmadan önce plaka odaları içinde temiz bir su akışı sağlar.

Bu işlem “özel çamur” eşiğinin altındaki kimyasal maddelerin seviyesini düşürmek için kekleri durular.