Silo Dekanterler

  • icona inerti sabbia e ghiaia Aggrega Kum & Mıcır
  • icona settore marmo lapideo Mermer&Taş Kesme
  • icona trattamenti ambientali Geri Dönüşüm &Toprak Yıkama
Berraklaştırma işlemi bir atık su arıtma tesisi için şarttır. Filtre presinin gerçekleştirdiği filtrasyonun aksine, berraklaştırma , suyu içinde asılı kalan katı parçacıklardan ayıran sürekli bir işlemdir.

Matec, paslanmaz çelik veya betondan yapılmış dikey ve yatay olanları tasarlayıp üreterek, müşterilerine her türlü dekantörü sağlayabilir.

PASLANMAZ ÇELİK

Matec, arıtma tesislerine uzun ömürlü bir çalışma ömrü sağlamak için paslanmaz çelik kullanır.

Çamur Sensörü

Silonun konisinin dibindeki bir zar üzerine bir basınç sensörü yerleştirilebilir. Boşaltma vanası yalnızca gerekli yoğunluğa ulaşıldığında açılır.

Silos decantatori
Cwr

SILO DİP KONİK-DİKEY TİKNER

Dikey silolar, statik boşalma ilkesine ve asılı katı parçacıkların doğal çökeltmesi esasına dayanır. Matec dekantörlerinde meydana gelen dökülme sırasında, katı parçacıklar (çamur) yapının tabanına kadar batarken, temiz su üstteki drenaj sistemine taşar ve özel bir tank veya çukurda (temiz su tankı) boşaltılır. .

Siloların altındaki tortunun tortulaşması bir polielektrolit (flokulant) kullanılarak hızlandırılır, özel tasarım ve boyutlar tortu üzerine baskı yapan ve çamurun istenen kalınlığını garanti eden bir su kolonu oluşturur.

Matec dikey silonun şekli, koni ve üst silindir arasındaki doğru orantı, atık suyun filtrelenmesindeki deneyimimiz sayesinde geliştirilmiştir.

Koninin eğim derecesi, çamurun kalınlaşmasını mükemmelleştirir ve üst silindir ayrıca fazladan bir depolama alanı olarak kullanılabilir.

YATAY TARAKLI TİKNER

Yatay tiknerler en büyük su akışları için idealdir. Bunlar sınırlı bir yüksekliğe sahiptir ve bir üst çamur kalınlaştırma sistemi ile sağlanır.

Yatay tiknerler orta ve büyük versiyonlarında paslanmaz, en büyüğü betondan imal edilmiştir. Düşme prensibi dikey silolarda meydana gelenle aynı veya azdır. Tarak mekanizması, tortuyu, aşağıya iterek dönme hareketi boyunca hareket ettirir.

Boşaltma otomatiktir ve istenen kalınlığa ulaşmak için tarak eforuna ayarlanır. Sensörler, açma girişini koyulaştırıcı boşaltma vanasına verir ve çamur geçerek ara tanka gider.

NE ZAMAN YATAY TİKNER

Matec tarafından yatay tarak kalınlaştırıcı serisinin üst kısmı için 24 metre genişlik.

Genellikle gerekli dikey silolar 9 metre yüksekliğe ulaştığında, bu tip tikner öneriyoruz.

Silos decantatori
Silos decantatori